Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
Elektronikos fakultetas Apie fakultetą Naujausia informacija Kviečiame prisijungti prie DEMOLA programos iššūkių
Elektronikos fakultetas
Turite klausimų?
susisiekite jums patogiu būdu
Telefonas (8 5) 274 4753
El. paštas elfdekanatas@vgtu.lt

Kviečiame prisijungti prie DEMOLA programos iššūkių

2017-10-03
Kviečiame prisijungti prie DEMOLA programos iššūkių
UAB “Elgama-Elektronika” iššūkis „Kaip sujungti skaidrų ir neskaidrų polikarbonatą
Įmonėms, kurios naudoja įvairius plastikinius korpusus iš kelių dalių elektronikos įtaisams (pvz.: elektros skaitikliams) kyla klausimas, kaip skaidrią korpuso dalį (pvz.: indikatoriaus langelį) komponuoti su neskaidria korpuso dalimi. Kaip sujungti, kad sujungimas būtų nepralaidus dulkėms ir vandeniui bei elektrostatiniam išlydžiui?
 
UAB Elgama-Elektronika gamina elektros energijos skaitiklius, kurių neatskiriama dalis yra plastikinis korpusas. Šiuo metu skaitiklių korpusai liejami naudojant vieną formą ir yra skaidraus plastiko. Kartais dėl korpuso skaidrumo kyla problemų (pvz. į skaitiklį krentant intensyviems saulės spinduliams galimi optinės ryšio sąsajos sutrikimai), be to, skaidrus plastikas yra brangesnis už neskaidrų. Įmonė planuoja dalį skaitiklio korpuso plastiko pakeisti į neskaidrų, išlaikant tik tą dalį skaidrią, pro kurią matosi skaitiklio skystų kristalų indikatorius. Kaip efektyviai ir greitai sujungti dvi skirtingas (skaidrią ir neskaidrią) elektros skaitiklio korpuso dalis bei išlaikyti korpuso atitikimą keliamiems reikalavimams? Kokią technologiją parinkti, kad sujungti skaidrų ir neskaidrų polikarbonatą? Galimas sprendimas - parinkti technologiją ir gamybos įrangą, taikant kurią būtų galima efektyviai sujungti (suklijuoti, sulituoti, suvirinti…) skaidrų ir neskaidrų polikarbonatą. Technologija bei įranga turi būti šiuolaikiška ir lengvai pritaikoma našiai masinei gamybai, t.y., procesas turi būti lengvai automatizuojamas. Prie šio iššūkio kviečiame jungtis studentus, studijuojančius mechaniką, automatiką, medžiagų technologijas.
 
UAB “Vildoma” iššūkis “Eisenos treniruoklis judėjimo negalią turinčiam vaikui”
Lietuviai, UAB "Vildoma" konstruktoriai, sukūrė ir pagamino reabilitacinį eisenos treniruoklį EIK (www.eik-lt.eu), kuris padeda saugiai lavinti pusiausvyros laikymo gebėjimus, judesių koordinaciją, eiseną žmonėms, patyrusiems traumas, insultus ar kitus sveikatos sutrikimus. Kaip pritaikyti sukurto treniruoklio principus ir sukurti eisenos treniruoklio dizainą judėjimo negalią turintiems vaikams?
 
Dažniausia vaikų judėjimo negalios priežastis - cerebrinis paralyžius. Tai - raidos sutrikimas, pasireiškiantis kūno padėties, judėjimo ir pusiausvyros sutrikimais, atsiradusiais dėl smegenų dalių, kontroliuojančių raumenų veiklą ir valingus judesius, pažeidimo. Trims iš 1000 - tiek gimusių naujagimių išsivysčiusiose Vakarų šalyse diagnuozuojamas šis įvairaus sunkumo laipsnio judesio sutrikimas. Cerebrinis paralyžius nepagydomas. Šis sutrikimas neišmatuojamas išbandymas ir vaikui, ir jo šeimai. Jis lieka visam gyvenimui, bet jo sunkumo laipsnis keičiasi, jei vaikas yra gydomas ir reabilituojamas. „Padėk man, kad aš pats galėčiau padaryti, tai ko dabar negaliu atlikti“ – pagrindinis vaiko su cerebriniu paralyžiumi gydymo principas. Iššūkis - pritaikyti sukurto treniruoklio „EIK“principus ir sukurti eisenos treniruoklio dizainą judėjimo negalią turintiems vaikams. Svarbu, kad treniruoklis būtų pritaikytas augančiam vaikui, patogus transportuoti, lengvai išsiardyti arba susidėti, neužimtų daug vietos (būtų galima naudoti namuose kasdienei reabilitacijai). Galimas sprendimas – prototipo brėžinys, iliustruojantis prietaiso konstrukciją, veikimo principus, dizainą. Prie šio iššūkio kviečiame jungtis studentus, studijuojančius mechaniką, automatiką, medžiagų technologijas.
 
Trumpai apie Demola – 3 mėn. darbo ieškant ir kuriant sprendimą iškeltam iššūkiui; komandoje dirba 3-5 įvairių studijų krypčių studentai kartu su įmonės atstovu ir fasilitatoriumi (žmogumi, kuris padeda nusistatyti tikslus ir jų pasiekti). Fiziniai 1,5 – 2 val. susitikimai (komanda+įmonės atstovas+fasilitatorius) kiekvieną savaitę, kitas laikas – savarankiškas komandos darbas + per tris mėnesius vyks 6-7 bendri visų komandų renginiai/kūrybinės dirbtuvės.
Paraišką galima pateikti - https://vilnius.demola.net/apply iki spalio 6 d. arba kreiptis tiesiogiai:
 
Rasa  Leskevičienė
VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas
DEMOLA Vilnius fasilitatorė
+370 682 630 73  
  • Puslapio administratoriai:
  • Vaidotas Barzdėnas
  • Aurimas Gedminas
  • Dovilė Kurpytė
  • Šarūnas Paulikas
  • Rūta Bernotaitė
  • Justė Kareivaitė